Неділя, 22.04.2018, 16:46

Головна » 2018 » Березень » 21 » початкова школа
початкова школа

Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти

Кабінет Міністрів оприлюднив текст нового Державного стандарту початкової освіти, який був ухвалений урядом наприкінці лютого.

Документ визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження у базовому навчальному плані початкової освіти та форму державної атестації.

Новий стандарт стане основою для розроблення закладами загальної середньої освіти освітніх програм.

Стандартом визначено, що початкова освіта має такі цикли, як 1-2 і 3-4 класи, що мають враховувати вікові особливості розвитку та потреби дітей і надавати  можливості забезпечити подолання розбіжностей у досягненнях, зумовлених готовністю до здобуття освіти.

Документ визначає 11 ключових компетенцій здобувачів початкової освіти, до яких зокрема, віднесено, вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, математична компетентність, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, компетенції з інноваційності, екологічну компетентність, інформаційно-комунікаційну компетентність, компетенції з навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність, а також компетентності з підприємливості та фінансової грамотності.

Спільними для всіх ключових компетентностей стандартом визначені такі вміння молодших школярів, як читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати з іншими особами.

Базовий навчальний план початкової освіти визначає загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти та дає уявлення про зміст і структуру початкової освіти як першого рівня загальної середньої освіти, встановлює погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження здобувачів освіти та загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями.

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

Переглядів: 14 | Додав: adminSM | Рейтинг: 0.0/0